کاربردی

مزایا و کاربرد کامپوزیت

مزایای کامپوزیت دندان چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ماده کامپوزیت یک لایه نرم و خمیری شکل که جنس آن از نوع پرسلن و ونیر کامپوزیت بوده و بیشتر برای مرتب کردن و درمان نقایص دندان‌هایی که دچار لب پریدگی شدن مناسب است. کامپوزیت ظاهر و جلوه‌ای زیبا برای دندان ایجاد می‌کند.

مزایای کامپوزیت دندان برای رفع مشکلات دندان

کامپوزیت دندان‌هایی که دچار شکستگی یا لب پریدگی شده‌اند را پوشش می‌دهد. ظاهر و جلوه‌ای مناسب به دندان‌های نامرتب یا به هم ریخته می‌دهد و از فرسودگی یا خراب شدن مینای دندان یا دندان‌های زرد رنگ جلوگیری می‌کند. کامپوزیت فاصله میان دندان را مرتب کرده و به جای بلیچینگ کردن دندان ظاهری سفید برای آن ایجاد می‌کند.

سایر مزایای کامپوزیت دندان

استفاده از کامپوزیت باعث ضخامت بیشتر شده و معمولا بر روی مینای دندان کار گذاشته می‌شود. کامپوزیت فقط برای ایجاد زیبایی، اصلاح و مرتب کردن دندان‌ها نیست بلکه نقش درمانی و ترمیم دندان‌ها را نیز به عهده دارد.

آیا در فرایند نصب کامپوزیت دندان تراش داده شده یا دچار آسیب می‌شود؟

در طی نصب کامپوزیت به دندان هیچ آسیبی از قبیل شکستگی یا تراش دادن رخ نمی‌دهد. ترس بیشتر افراد برای جای‌گذاری کامپوزیت، تراش خوردن دندان و کم شدن ضخامت دندان‌ها است. برای نصب و جای‌گذاری کامپوزیت نیازی به تراش مینای دندان نیست. عدم نیاز به تراش دندان یکی دیگر از مزایای کامپوزیت دندان است.

بعد از نصب کامپوزیت ماندگاری آن چقدر است؟

معمولا کامپوزیت دندان دارای عمر طولانی و ماندگاری بالایی است. تنها به شرطی عمر کامپوزیت طولانی شده که فرد به مراقبت‌های اصولی و رعایت بهداشت دهان و دندان توجه کند و به این دو مورد بیشتر اهمیت دهد. بیشتر کامپوزیت‌ها قابلیت ویژه‌ای را دارند که در برابر لکه‌هایی همچون رنگ چای دیرتر دچار زردی یا لکه می‌شوند. همچنین ایرادات ظاهری دندان را کامپوزیت پوشانده و می‌تواند یک لبخند زیبا بعد از نصب به شما هدیه دهد. این مزایای کامپوزیت دندان باعث شده است که میان مردم محبوبیت بیشتری داشته باشد.

چگونه از کامپوزیت دندان محافظت کنیم؟

لازم است که مراقبت از کامپوزیت را همچون دندان‌های طبیعی خود رعایت کرده و حداقل در طی سال دو بار برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید. مراقبت‌های کامپوزیت معمولا شامل جلوگیری از خوردن غذاهای سفت و رعایت بهداشت دهان و دندان می‌شود. اغلب مشکلاتی که بعد از نصب برای کامپوزیت به وجود می‌آیند؛ قابل درمان است. برای ماندگاری بهتر کامپوزیت بر روی دندان روزانه بعد از خوردن غذا و قبل از خوابیدن مسواک زده و به مدت ۳۰ ثانیه از دهان شویه  فلوراید استفاده کنید. در صورت رعایت اصول ذکر شده می‌توانید تا سال‌ها از مزایای کامپوزیت دندان بهره‌مند شوید.

برند‌های معروف کامپوزیت

آی پی اس IPS

توکویاما Tokuyama

گرادیا Gradia

کاریزما  kulzer

از کجا کامپوزیت خرید و مقایسه کنم؟

ما در فروشگاه آنلاین تجارت گستر نوین صفحه ای کامل از انواع کامپوزیت، مقایسه و حتی خرید آنلاین کامپوزیت برای شما تهیه کرده‌ایم که به راحتی می‌توانید کامپوزیت مخصوص خود را انتخاب و خریداری کنید، جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید کامپوزیت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.